بارمان تجارت رایان (B.T.R)

02156577916-9 09129151992-09124728110

info@rtb-co.com

کاربرد سنسور انحراف تیغه و سیستم کنترل در ماشین اره نواری چیست؟

اره نواری-624x589

داشتن دستگاه اره نواری برای هر کارگاه ضروری است. این دستگاه ها برای برش، پیرایش و اندازه گیری چوب و فلز که برای ساخت انواع وسائل و ابزارالات مورد استفاده قرار می گیرد، مفید هستند. همچنین می توانید از آنها برای برش تخته سه لا، لمینت ها و سایر مواد استفاده کنید. به طور کلی دستگاه اره نواری در طرح ها و مدل های مختلفی از جمله دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک عرضه می شود.

برای خرید اره نواری اینجا کلیک نمایید.

در طول عملیات برش، تیغه اره در معرض نیروهای جانبی قرار می گیرد که می تواند باعث انحراف شود. برای جلوگیری از این اتفاق، دستگاه اره نواری مجهز به سنسور انحراف تیغه و سیستم کنترل است. سنسور و سیستم کنترل را می توان برای تنظیم نیرو و سرعت تیغه اره نواری در حین کار استفاده کرد. این سیستم می تواند به گونه ای طراحی شود که نیرو و سرعت اره نواری را به صورت دینامیکی تنظیم کند یا کشش نوار را با یک عامل از پیش تعیین شده تنظیم کند.

تیغه اره نواری یک تیغه فلزی انعطاف پذیر است که در اطراف یک جفت قرقره گردش می کند. تیغه 25 روی سر اره برش 12 نصب شده است. سر اره برای تنظیم سرعت و نیرو پیکربندی شده است.

اهمیت حفاظ چرخ بالایی در دستگاه اره نواری چیست؟
در میان بسیاری از اجزای اره نواری، محافظ چرخ بالایی است. این به شما امکان می دهد تیغه را ردیابی کنید. حفاظ با توجه به نیاز شما قابل تنظیم است.

این دستگاه برای انواع اره نواری مدل کف مناسب است. حفاظ را می توان در کنار محفظه بالایی یا درب جلو نصب کرد.

چرخ بالایی را می توان به بالا یا پایین کج کرد و ممکن است برای حفظ تیغه در مرکز چرخ ها تاج گذاری شود. این به شما امکان می دهد تیغه را بدون حرکت دادن آن از قطعه کار ردیابی کنید.

محافظ از مواد سنگین ساخته شده است. لبه محافظ باید حداقل سه هشتم اینچ از صفحه رول تغذیه باشد.

بلبرینگ چرخ بیکار در ماشین اره نواری
بسته به نوع دستگاه، بلبرینگ چرخ بیکار ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. همچنین می تواند باعث بریدگی های مورب شود. مهم است که اره نواری را به درستی نگهداری کنید تا از این مشکلات جلوگیری شود.

دستگاه اره نواری شامل یک موتور محرک و یک چرخ محرک است. چرخ محرک به محور روتور موتور چسبانده شده و توسط یک تسمه و قرقره محرک حرکت می کند. چرخ محرک به طور ثابت بر روی دستگاه اره نواری نصب شده است، یا ممکن است از چرخ بیکار دور شود.

ماشین اره نواری مدل شاتل 
برخلاف دستگاه اره نواری به سبک غلتکی سنتی، مدل شاتل عملکرد بهتری را ارائه می دهد. دستگاه اره نواری سبک شاتل از یک گیره برای محکم کردن مواد در موقعیت مناسب هنگام برش استفاده می کند. همچنین بسیار قوی تر از همتای سبک غلتکی خود است.

علاوه بر برش، دستگاه اره نواری شاتل دارای چند ویژگی دیگر است که می تواند به سهولت کار شما کمک کند. یک اره نواری معمولی سبک شاتل دارای یک سنج و یک دستگاه کنترل کشش است. همچنین امکان اضافه کردن یک گیره بالایی برای جلوگیری از بیرون آمدن تکه های تکی وجود دارد.

دستگاه کنترل کشش مهم است زیرا تیغه را در کشش صحیح برای عملکرد بهینه نگه می دارد. این دستگاه معمولاً یک سیلندر هیدرولیک است که به یک کنترلر PLC متصل است. ممکن است بسته به میزان مواد بریده شده نیاز به تنظیم داشته باشد.

تغذیه دستی و تغذیه برق در دستگاه اره نواری
داشتن یک خوراک برق یا خوراک دستی می تواند به شما در انجام کار کمک کند. با این حال ، شما باید اطمینان حاصل کنید که خوراک قبل از شروع برش به خوبی کار می کند. یک نوار محوری فرسوده یا آسیب دیده می تواند باعث ارتعاشاتی شود که می تواند به باند شما آسیب برساند. اگر در دستگاه خود مشکلی را تجربه می کنید ، ممکن است نیاز به تعمیرات داشته باشید.

یکی از مهمترین ویژگی های دستگاه Bandsaw ، دستگاه کنترل تنش آن است. این امر با اطمینان از تنش مناسب به جلوگیری از شکستگی تیغه کمک می کند. این دستگاه از سوئیچ فشار هیدرولیک ، سیلندر فشار و یک کنترلر PLC تشکیل شده است. همچنین به چسباندن مواد ساختاری دیواری نازک بدون تغییر شکل آنها کمک می کند.

فواید مختلف دستگاه باندهای نیمه و کاملاً اتوماتیک چیست؟
چه به دنبال برش مواد جامد یا یک بسته مواد باشید، یک دستگاه اره نواری تمام یا نیمه اتوماتیک می تواند بهترین راه حل را ارائه دهد. علاوه بر قیمت مناسب ، آنها همچنین مزایای اضافه شده اتوماسیون قابل اعتماد را دارند.

نوارهای کاملاً اتوماتیک برای امکانات تولید ایده آل هستند. آنها از اتوماسیون بسیار بالایی برخوردار هستند و حتی اگر اپراتور از آنجا دور شود ، به عملکرد خود ادامه می دهند. آنها همچنین از دقت بالایی برخوردار هستند و آنها را قادر می سازد تا عملیات ماشینکاری ثانویه را از بین ببرند.

یک گروه باند نیمه اتوماتیک برای امکانات تولید و همچنین کارگاه های آموزشی ایده آل است. این یک روش مقرون به صرفه برای برش فلزات است. همچنین بسیار کارآمد است و ضمن کاهش هزینه های نیروی کار ، یک برش واحد ایجاد می کند.

دستگاه های Bandsaw از مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند و به آنها خصوصیاتی مانند دوام و ساختار محکم می بخشد. علاوه بر این ، یک درمان پودر روی سطح در برابر خوردگی محافظت می کند.

در ضمن این دستگاه ها برای مقاومت در برابر فشار شدید ساخته شده و از دوام بالایی برخوردار هستند.

مقاله اصلی

محصولات دیگر
پیمایش به بالا