بارمان تجارت رایان (B.T.R)

02156577916-9 09129151992-09124728110

info@rtb-co.com

چرا تیغه اره نواری من مدام می شکند؟

چرا تیغه اره نواری من مدام می شکند؟

بیایید با این مشکل روبرو شویم، ما بسیاری از تیغه های اره نواری خود را تعجب می کنیم که چرا به نظر می رسد زودتر از موعد می شکند.

درست است که در بسیاری از موارد ما اغلب فکر می‌کنیم که آنها به سرعت شکست خورده‌اند، اما وقتی با تعداد واقعی برش‌هایی که تولید کرده‌اند اندازه‌گیری می‌کنیم، معلوم میشود انصافا به خوبی به ما خدمت کرده‌اند.

جهت اطلاع از قیمت تیغ اره نواری فولاد بر کلیک نمایید.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود تیغه‌ها شکسته شوند و ممکن است قبل از زمانش تیغه‌ها شکسته گردند.

در اینجا، ما به برخی از دلایل رایج خرابی زودرس که ممکن است برای تیغه های شما بیفتد، اشاره می کنیم.

استفاده نادرست

این می تواند طیف وسیعی از مشکلات مانند روان کننده کم یا نداشتن، تیغه نامناسب برای مواد در حال برش، سرعت های اشتباه برش، یا استفاده در هنگام فرسوده شدن تیغه را پوشش دهد.

این معمولاً مواردی را پوشش می دهد که می تواند به عنوان سوء استفاده در نظر گرفته شود. توصیه می کنیم که اره نواری خود را به طور منظم سرویس کنید و از عملکرد آن در سطوح بهینه اطمینان حاصل کنید.

آموزش اپراتور ضروری است و اطمینان حاصل شود که تیغه قبل از استفاده به طور منظم از نظر علائم سایش قابل مشاهده بررسی می شود. اگر شک دارید با تیم بارمان تجارت رایان ما تماس بگیرید که بسیار خوشحال خواهند شد به شما کمک کنند.

در حال اجرا در رویه

هر زمان که با یک تیغه جدید کار می کنید، لازم است قبل از شروع چرخه تولید، تیغه را بررسی کنید. توصیه می کنیم که تیغه را با 50 درصد کاهش نرخ تغذیه برای 5 دقیقه اول کار کنید. این به نوک تیز تیغه اجازه می دهد تا به تدریج سایش شوند.

بیش از حد تنش

داشتن یک تیغه محکم مطمئناً به تیغه ای که گشاد است ترجیح داده می شود، زیرا مشکلات بیشتری را ایجاد می کند. با این حال، کشش بیش از حد می تواند باعث ایجاد طیف وسیعی از مشکلات دیگر شود که ممکن است فوراً آنها را نبینید، اما مطمئناً عمر تیغه شما را کاهش می دهد.

کشش بیش از حد می تواند منجر به شکستگی بدنه در تیغه، ترک بر روی گلوله ها یا ترک در لبه پشتی شود. بیشتر اره‌های جدید دارای نشانگرهای تنش داخلی هستند، اما برای نتایج دقیق‌تر می‌توانید یک سنج مستقل خریداری کنید.

گام دندان نادرست

تیغه های اره نواری با تیغه های اره برقی دستی تفاوت دارند زیرا معمولاً سنگین تر هستند، در اندازه های بلندتر ساخته می شوند و دندانه های کمتری در هر اینچ دارند.

به طور معمول، آنها می توانند بین 4 تا 14 دندان در هر اینچ متغیر باشند. با این حال، قاعده کلی این است که حداقل سه دندان پر باید در هر زمان روی قطعه کار باشد، همچنان اعمال می شود و کمتر بودن باعث ایجاد گیر و شکستگی دندان می شود.

تیغه در پایان عمر

حتی بهترین اره نواری که به خوبی از آن نگهداری شده است، در نهایت با فرسودگی تیغه و صاف شدن آن دچار شکست می شود.

خطر شکست فاجعه بار افزایش می یابد. یک تیغه معمولاً به شما اطلاع می دهد که با افزایش نویز و کاهش متناظر آن در توانایی برش، صاف می شود.

این ممکن است تدریجی باشد و ممکن است بلافاصله متوجه آن نشوید. اگرچه به تدریج آشکارتر خواهد شد.

وقتی این را تجربه کردید، زمان آن فرا رسیده است که آن تیغه را قبل از اینکه در طول کاری که روی آن کار می کنید از کار بیفتد، عوض کنید.

برای کاهش احتمال هرگونه غافلگیری ناخوشایند، توصیه می کنیم که به عنوان بخشی از تعمیر و نگهداری معمول خود، تیغه را تغییر دهید.

عیوب ماشین

حتی بهترین تیغه ها نیز ممکن است از کار بیفتند، اگر مشکل دیگری در اره نواری شما وجود داشته باشد، و حتی یک ناهماهنگی کوچک در یاتاقان ها یا راهنماها می تواند باعث ایجاد پیچ و تاب در تیغه شود.

در نتیجه کشش به روش های اشتباه اعمال می شود که منجر به شکستگی زودرس می شود. ناهماهنگی بیشترین فشار را بر روی جوش اتصال وارد می کند و آن را به نقطه اصلی شکست تبدیل می کند.

سرویس منظم به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که تیغه شما به درستی تراز شده است و همه اجزای دیگر در نظم هستند.

تیغه های بی کیفیت

تیغه های اره نواری برای برابری ساخته نشده اند، و در حالی که هزینه کمتر وسوسه انگیز است، صرفه جویی هرگز با کیفیت برابر نخواهد بود. اگر می‌خواهید تیغه‌تان را مرتباً عوض کنید،

تیغه‌های ارزان‌تری بخرید، اما اگر تیغه‌ای می‌خواهید که نه‌تنها دوام داشته باشد، بلکه برش‌های برتر را برای تمام طول عمرش ارائه دهد، ارزش آن را دارد که کمی بیشتر خرج کنید.

تیغه‌های اره نواری به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بارها و بارها برش‌های بی‌نظیری ایجاد می‌کنند، و در صورت استفاده صحیح و در یک ماشین خوب، می‌توانید از عمر طولانی تیغه نیز مطمئن باشید.

منتشر شده در 9 اکتبر 2023

منبع: https://selmach.com/knowledge-base/bandsaw-blade-keep-breaking

برای رضایت از نحوع عملکرد تیغه اره نواری و کاهش هزینه ها با ما تماس بگیرید. 0912915199209124728110

مشاهده سایر محصولات اره نواری و دیسکی

 

 

محصولات دیگر
پیمایش به بالا